Odatv görevi bırakacağını yazdı: Saadet’te ‘Olağanüstü’ hazırlık

Siyasette esen değişim rüzgarı, partileri etkisi altına almaya devam ediyor. Mayıs 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Genel Başkanlık yarışında Özgür Özel’e kaybetmesiyle esmeye başlayan değişim rüzgarı, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında İYİ Parti’yi vurdu. Seçimlerde umduğunu bulamayan İYİ Parti’de, eleştirilerin odağı olan Meral Akşener, 27 Nisan’da yapılan kongre ile yerini Müsavat Dervişoğlu’na bıraktı. Değişim rüzgarı İYİ Parti’nin ardından da Saadet Partisi’nde esmeye başladı.

Odatv, 16 Nisan 2024 tarihinde parti kulislerinden edindiği bilgileri yayımlayarak, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da Kasım ayında yapılması planlanan olağan kongre ile genel başkanlık görevinden ayrılacağını ifade etmişti.


İLGİLİ HABER:

Değişim rüzgarı İYİP’ten sonra Saadet’e esti: Karamollaoğlu gidiyor yerine kim geliyorSiyaset

ODATV SON DETAYLARA ULAŞTI: ‘OLAĞANÜSTÜ HAZIRLIK’

Son olarak Odatv’nin parti kulislerinden edindiği bilgilere göre, Saadet Partisi genel başkanlık değişimi için olağan kongreyi beklemek yerine olağanüstü kongre için hazırlıklara başladı. Olağanüstü kongrenin yapılması planlanan tarih içinse ilk olarak 30 Haziran 2024 işaret edildi.

Dün toplanan Başkanlık Divanı’nda konunun gündeme geldiği de Saadet Partisi üst düzey yetkilileri tarafından doğrulandı.

SEBEP SAĞLIK SORUNLARI

İlk olarak Kasım ayında yapılacak olan olağan kongre ile görevi bırakacağı ifade edilen Temel Karamollaoğlu’nun genel başkanlığı bırakma sebebi sağlık sorunları olduğu belirtildi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU YERİNE KİM GELECEK

Parti yetkilileri kongrede Temel Karamollaoğlu yerine kimin aday olacağı konusunda henüz bir isim geçmediğini ve yapılacak olan istişareler sonucunda karar verileceğini ifade etti.

Ancak parti teşkilatlarında İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ömer Abdullah Ayhan olmak üzere iki isim ön plana çıkıyor.

Son olarak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Birol Aydın, Meclis’te yaptığı konuşmalarda hükümeti özellikle ‘Gazze’ konusunda sert şekilde eleştirdiği konuşmalarla gündem olmuştu.

Ömer Abdullah Ayhan ise Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşlarından olan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu olması ile parti tabanında teveccüh sahibi olan bir isim.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x